Weekend w Krakowie z dziećmi, czyli gdzie warto zabrać dziecko w mieście Smoka Wawelskiego


Rozpoczęły się wakacje, coraz częściej zastanawiamy się więc jakie destynacje wybrać na letnie podróże. My proponujemy Kraków. Miasto wyjątkowo dużo do zaoferowania ma nie tylko dorosłym, ale i dzieciom, jeśli więc zadajecie sobie pytanie co robić w Krakowie przez weekend podpowiadamy...

Czas z dziećmi podzielić można na dwie części, pierwszą z nich jest poznawanie historii miasta i jego tradycji. W tym celu warto wybrać się na Wawel, gdzie zamieszkiwali kiedyś Królowie Polscy, a gdzie u stóp ciągle stoi ziejący prawdziwym ogniem Smok Wawelski, którego legendę warto przedstawić pociechom nawet przed wyjazdem, żeby z jeszcze większą ciekawością odkrywali zakątki jednego z najciekawszych miejsc w Krakowie.

Kolejnym punktem na historycznej mapie Krakowie są podziemia Rynku Głównego i mury obronne miasta. Dzieci poznają i doświadczą historię jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, a także wejdą na mury, który niegdyś stanowiły część obronną miasta. Koszt wycieczki do muzeum to kwota 28 złotych w przypadku biletu normalnego i 20 złotych w przypadku biletu ulgowego. Muzeum oferuje zniżki na bilety rodzinne, grupowe i kartę dużej rodziny, czynne jest od poniedziałku do niedzieli, a wycieczkę przed przybyciem zarezerwować należy online.

Jeśli planujemy weekend w Krakowie z dziećmi, to na mapie atrakcji nie może zabraknąć Żywego Muzeum Krakowskiego Obwarzanka. Kustosze muzeum jednoznacznie odpowiedzą na pytanie, czy obwarzanem to to samo co precel oraz opowiedzą jego historię i tradycje z nim związane. Poznamy również metody wyrobu tego wyjątkowego przysmaku, wpisanego 28 listopada 2006 roku na Listę produktów tradycyjnych z województwa małopolskiego w kategorii wyrobów piekarniczych i cukierniczych, a 30 października 2010 na listę produktów chronionych Unii Europejskiej. Dodatkowo w każdy weekend muzeum zaprasza na rodzinne warsztaty podczas których poznamy sposoby ich wypieku własnoręcznie je przyrządzając i próbując. Koszt takich warsztatów to 20 zł w przypadku biletu normalnego i 18 złotych w przypadku biletu ulgowego.

Po solidnej i ciekawej lekcji historii, czas na relaks. Drugą grupę atrakcji, które zwiedzić, czy doświadczyć możemy w Krakowie nazwać możemy rekreacją. Jeśli rekreacja, to Park Wodny w Krakowie. Mieszczący się na północy miasta park wodny oferuje swoim gościom 4 zjeżdżalnie zewnętrzne, pontonową mambę, zjeżdżalnie wewnętrzne: aligator i żółty wąż, brodzik i wyspę piratów dla najmłodszych, ścianki wspinaczkowe, rwącą rzekę czy tęczowy most, a w cieplejsze dni również plażę zewnętrzną, Całość obejmuje aż 2000 m3! Koszty biletów z kolei zaczynają się od 22 złotych i chyba nie musimy pisać, że nie tylko dzieci, ale i rodzice znajdą tam coś odpowiedniego dla siebie.

Jeśli zabawy ciągle mało, to odwiedzając Kraków, warto zarezerwować jeden dzień na szaleństwo w znajdującego się półtorej godziny jazdy od miasta - Parku Rozrywki Energylandia! To największy tego typu obiekt w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów! Park czynny jest od 10 do 20, 7 dni w tygodniu. Bilety ulgowe zaczynają się już od 139 złotych, a całość podzielona jest na 5 niezależnych stref, w której każda grupa wieloma znajdzie atrakcje dla siebie: bajkolandia, strefa familijna, strefa ekstremalna, water park oraz smoczy gród. Dodatkowo park oferuje 22 gry i zabawy interaktywne, 5 scen widowiskowych (dwa teatry i trzy amfiteatry), nowoczesne kino 7D, a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów. Warto podkreślić, że kupując jeden bilet wstępu możemy korzystać ze wszystkich tych atrakcji do woli i bez limitu, co na pewno spodoba się naszym pociechom, a nam da pewność zapewnienia im niezapomnianych wakacyjnych wrażeń.

Mamy nadzieje, że nie macie wątpliwości czy warto spędzić weekend w Krakowie oraz jak wykorzystać weekend w Krakowie z dziećmi. To oczywiście namiastka tego co oferuje miasto, jesteśmy jednak przekonani, że to dobry początek, by wycieczki do Krakowa powtórzyć.


Powrót do bloga